A AWARDS 2022’DE EN İYİ AÇIKHAVA REKLAMI YUMOŞ!

Geri

 Açıkhava Reklamcıları Vakfı ARVAK’ın düzenlediği ve bu yıl 10. yılını kutlayan A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2022 ödüllerini kazananlar 28 Mart 2022 tarihinde Divan Kuruçeşme’de yapılan ödül töreni ile ödüllerini aldı.

 Pandeminin sürmesi nedeniyle 2021 yılı, sıkıntılı olmasına karşın Açıkhava sektörü açısından işlerin yoluna girmeye başladığı bir yıl oldu. Yaratıcılık açısından da iyi denebilecek bir dönem yaşandı. Açıkhava/dijital beraberliğinin başarılı örneklerinin yanı sıra gerek fikir açısından ve gerekse uygulama açısından açıkhavanın dilini başarıyla konuşan tasarımlar öne çıktı.

 A Awards 2022 En iyi Açıkhava reklamı ödülü, Yumoş için hazırlanan “ Yumoş Bina” adıyla yayınlanan çalışmanın oldu. Reklamın, kreatif ajansı Wunderman Thompson, medya ajansı Mindshare ve reklamveren Unilever temsilcileri ödüllerini, 28 Mart Divan Kuruçeşme’de düzenlenen ödül töreninde sahnede Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet PURA’nın elinden aldılar. A Awards  2022 En iyi Açıkhava reklamı ödülünü kazanan çalışma İstanbul’da Digital ekranlarda ve Sabit ekranlardan oluşan bir çalışma ile kamuoyuna duyuruluyor.

 A Awards  jürisi, 2022 Jüri özel ödülünü Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği’nin liderliği ile yürütülen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kampanyasına destek vermek amacıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusundaki bir çalışmaya verme kararı aldı. Değerlendirme sonucunda Jüri özel ödülünü Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Yaşatır kampanyası kazandı. Ödül törenine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara ODABAŞI ve ekibi, ödülü Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet PURA’nın elinden aldılar.

 A Awards ödüllerinde Üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ekiplerin yarıştığı A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde 1.lik ödülü Ankara Üniversitesi’nden Flow adıyla yarışan ekibin oldu. 1.lik ödülünü kazanan ekibe ödülü Reklamcılar Derneği Başkanı Banun ERKIRAN tarafından verildi.

 A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde 2. ve 3. Ödülü kazanan çalışmaları tasarlayan ekiplerin üyeleri de ödüllerini sahnede aldılar.

 A Awards 2022’de ödül kazanan çalışmaların detaylı listesine https://www.aawards.net/Arsiv-Oduller/2022 ve Junior kategorisi ödül kazananlarını https://junior.aawards.net/Arsiv-Oduller/2021 adresinden ulaşabilirsiniz.