Grand Prix’te GAYTM

Geri

Cannes Lions’ta Açıkhava’nın Grand Prix’si ANZ Bank’ın GAYTM’ine gitti.

Outdoor kategorisinin kazananları Cannes Lions’ın üçüncü gününün akşamında ödülleriyle buluştular. 5 bin 560 başvuru arasından Grand Prix’yi kucaklayan iş, WHYBIN\TBWA GROUP Melbourne’un ANZ Bank için hazırladığı ANZ GAYTMS oldu.

Sydney Gay ve Lezbiyen Mardi Gras’nın kurucu ortaklarından ANZ Bank, etkinlik öncesi birçok ATM’sini LGBT renklerine boyadı. Etkinlik öncesi ve sonrasında devam eden kampanya sırasında normal ATM’lere kıyasla GAYTM’lerin kullanımının daha fazla olduğu gözlendi. İnsanların ayrımcılığa tepkilerini göstermeleri ve bu ayrımcılığın hedefindekileri bu GAYTM’leri kullanarak desteklemeleri sağlandı. Kampanyada GAYTM’i kullananlar aracılığıyla çeşitli LGBT’ye bağış yapılması da sağlandı.

Jüri üyelerinin basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda Jüri Başkanı ve Jose Miguel Sokoloff, bu işi seçme nedenlerini şu sözlerle anlattı: “Bu işi seçtik çünkü çok önemli bir konuya parmak basıyordu. Bu işi seçtik çünkü çok cesurdu. Ve bu işi seçtik çünkü tam bir outdoor’du.”

İzlemek için tıklayınız.

Ayrıca,Türkiye’den bu yıl 100 işin katıldığı kategoride,Arvak'ın düzenlediği A Awards 2014 açıkhava reklamları yarışmasında Poster kategorisinde ödüle layık görülen Havas Worldwide İstanbul Açık Radyo için hazırladığı Music of The People işi hem Gümüş hem de Bronz Aslan sahibi oldu.