13 Bin 800 Metrekarelik Dev Billboard

Geri

Başkent’te 6 bin logonun yer alacağı 120 metre uzunluğunda, 11 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük billboardu için geri sayım başladı. “En Çok Logoya Sahip İlan Panosu” (Most Brands Advertising on One Single Billboard) olarak adlandırılan rekor denemesine şimdiye kadar 2 bin 500 firma katıldı.

Daha önce çok sayıda Guinness rekoruna imza atan ve geçtiğimiz günlerde Anıtkabir’de 6 bin gönüllüyle oluşturulan Atatürk portresi rekoruyla dikkat çeken Guinness rekortmeni Onur Tümer, MTL Organizasyon işbirliğiyle gerçekleşecek rekor denemesi için yapılan çalışmaların yüzde 80 civarında bittiğini kaydetti. Tümer, şimdiye kadar yapılan başvurular sonucunda 4 bin logoya ulaştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Dünyanın en çok logoya sahip billboardunu oluşturmaya sayılı günler kaldı. Yaklaşık 11 metre yüksekliğe sahip dev billboard, 120 metre uzunluğunda oluyor. 50 kişilik bir ekip tarafından bin 320 metrekarelik bir alanda yoğun güvenlik önlemleriyle inşa ediliyor. Etkinliğimiz Ankapark'ta günlük 1,5 milyon aracın geçtiği, Ankapark'ın İstanbul yolu cephesine bakan kısmında gerçekleşecek. Konum itibariyle de ilginin büyük olacağını düşünüyoruz. Şu an Dubai’nin elinde olan bu rekoru 18 Ekim Cumartesi günü Türkiye’ye getireceğimize inanıyorum. Bu anlamda son derece heyecanlıyız.”

MTL Organizasyon yetkilisi Berk Mertel ise, hem görsel açıdan hem de Türkiye’nin tanıtımı açısından son derece önemli olan dev billboard rekoruna, çok sayıda firmanın başvurduğunu ifade ederek, şimdiye kadar en fazla katılımın gıda sektöründen olduğunu söyledi. Mertel, rekor denemesine katılacak firmalar arasında kutlamalarını bu araçla yapmak isteyenlerin de yer aldığını vurguladı.

Rekor denemesine katılmak isteyen firmalar, 16 Ekim Perşembe gününe dek başvuru yapabilecekler.