KRİSTAL ELMA’DA ARVAK

Geri

Kristal Elma’nın reklamcılık yarışmasından reklamcılık festivaline evrilmesinden bu yana Arvak Açıkhava Reklamcıları Vakfı, Kristal Elma Festivali’nde etkin ve anlamlı bir biçimde var olmayı seçti.

En kitlesel mecra olan Açıkhava reklam ünitelerinde Kristal Elma’nın duyurulması ve tanıtımına tüm Arvak üyeleri sınırsız destek verdiler ve vermeyi sürdürüyorlar. Arvak Kristal Elma Reklamcılık Yarışması’nın Açıkhava kategorisinin sponsorluğunu üstlendi ve kesintisiz olarak bugüne kadar sürdürdü.

Arvak için Kristal Elma Festivali 2017 farklı ve heyecan verici bir anlam taşıyor. Türkiye’nin ve reklam sektörünün önde gelen 12 kreatif direktörü Kristal Elma markası için Açıkhava reklamı tasarlıyor. Tasarımlar Kristal Elma Festivali’nin yapılacağı Uniq’e yerleştirilecek Clear Channel, Karma, Medyapano, OutdoorTV, Ströer Kentvizyon ve Wall Açıkhava reklam ünitelerinde festival katılımcılarına sergilenecek.

Türkiye’de sürekli büyüyen ve gelişen Açıkhava mecrasının yoğun kullanımına karşın Açıkhava için hazırlanan tasarımların bir çoğunun açıkhavanın kendine özgü dilini konuşmuyor olması temel bir sorun. Açıkhavanın dilini konuşamayan tasarımlar açıkhavanın çarpıcı etkisinden de yeterince yararlanamıyor. Bu bakış açısıyla düzenlenen “Kristal beyinler açıkhavayı tasarlıyor” etkinliği için hazırlanan brief Kristal Elma markası üzerinden doğru  ve etkili Açıkhava tasarımını örneklemeyi hedefliyor. Kristal Elma Festivali için bir ilk olan bu etkinliğin doğru hedef kitleye doğru bir mesajı ileteceğine inanıyoruz.

Kristal Elma Festivali’nde bir diğer Arvak etkinliği Kai-Marcus Thäsler’in (Posterscope Deutchland Managing Director) konuşmacı olarak katılacağı “Açıkhava ve dijital ililişkisi/Açıkhavanın geleceği” konulu oturum olacak. Bir araya geldiğinde inanılmaz etkili bir ortam yaratan Açıkhava mecrası ve dijital beraberliği konusunda ilginç örnekler görmeyi beklediğimiz oturum açıkhavanın gelecekte varacağı noktaya ilişkin öngörülerle sürecek.

Kristal Elma Festivalinde Arvak etkinliği ve oturumunda buluşmak üzere…