Açıkhavaya gençler geliyor!

Geri

16 Mayıs 2016 Pazartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılacak A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması ödül töreninde A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde jürinin seçtiği ilk üç ekip de ödüllerini alacak.

2015 yılında ilk kez üniversitelerin iletişim fakültesi öğrencilerinden oluşan ekiplerin Yapı Kredi Play için verilen brief doğrultusunda hazırladıkları açıkhava kampanyalarının yarıştığı A Awards Üniversite Medya Junior kategorisine katılan işler açıkhava mecrası için yeni ve yaratıcı fikirler getirdi.

A Awards Üniversite Medya Junior kategorisi jürisi 2015 yılında; üçüncülük ödülünü Ankara ÜniversitesiRA5 ekibine, ikincilik ödülünü Kadir Has Üniversitesi SAYZ ekibine, birincilik ödülünü ise Kadir Has Üniversitesi DEHŞETENGİZ ekibine verdi.

Ödüle layık görülen ekipler ödüllerini A Awards Ödül Töreni sahnesinde Reklamcılar Derneği BaşkanıKayhan Şardan’dan aldılar.

A Awards Üniversite Medya Junior kategorisi 2016 yılı jürisi ilk toplantısını 31 Mart 2016 Perşembe günü Campaign Akademi salonunda yaparak yarışmaya katılan kampanyalardan dokuz ekibi final için seçti. Finale kalan ekipler kampanyaları için jüriye sunumlarını yapacaklar. Jüri, 16 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması ödül töreninde sahnede 3 ekibi seçecek.

Junior kategorisinde bu yıl, Üniversite Medya sponsorluğunda yeni bir uygulama başlatıldı. Jürinin seçeceği 1.’nin yanı sıra üniversiteliler, jürinin finale bıraktığı 9 ekibin hazırladığı kampanyaları “junioroylama.aawards.net” sayfasına girerek ya da Üniversite Medya’nın üniversitelerdeki reklam ünitelerinde sergilenen afişlerdeki QR kodu okutarak kendi birincisini seçiyor. 16 Mayıs’ta Rahmi Koç Müzesi’nde yapılacak A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması ödül törenine pazarlama dünyasını bekliyoruz. After Party’de katılımcıları ayrıca o akşama özel bir repertuar hazırlayan Işın Karaca ile eğlenceli bir akşam da bekliyor olacak.

 

İsmail Hakkı Uzun

Arvak Yönetim Kurulu Üyesi