A Awards 2015′e başvurular başladı

Geri

A Awards 2015′e başvurular başladı

25 Mayıs 2015 Pazartesi günü dağıtılacak A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması ödülleri için başvurular başladı.

A Awards’a başvurular ww.aawards.net adresi üzerinden 22 Nisan 2015 Çarşamba akşamına kadar yapılabilecek.

A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2015 jürisinin başkanlığını Grey’den Engin Kafadar üstlendi.

Bu yıl ilk kez üniversitelerin İletişim Fakülteleri öğrencilerinden oluşturulan ekiplerin yarışacağı A Awards Üniversite Medya Junior kategorisine 21 üniversiteden 62 ekip katılıyor. Yapı Kredi Play’in hazırladığı brieften yola çıkarak hazırlanacak açıkhava kampanyalarını, Junior kategorisi için oluşturulan ve başkanlığını McCann İstanbul CCO’su Uğur Çakır’ın üstlendiği jüri değerlendirecek. İlk değerlendirme sonunda 5 çalışma kısa listeye kalarak jüri karşısında sunum yapacak. Jürinin değerlendirmesi sonucunda ilk üç ödülü kazanan ekipler belirlenecek. Arvak olarak bu kategoriyi reklamcılığın geleceği diye düşüneceğimiz gençlerin açıkhava ile ilişkisi ve açıkhavanın kendine özgü dilini keşfetmeleri açısından çok önemsiyoruz.

Türkiye’de açıkhava mecrasının çeşitlenmesi, yaygınlık kazanması, kampanyalardaki etkisinin fark edilmesi ve özellikle dijital ile beraberliğinin son derece etkili ve çarpıcı sonuçlar vermesi A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’na ayrı bir önem kazandırıyor. Açıkhava mecrasında yayınlanan işlere baktığımızda açıkhavanın yaratıcılığa sağladığı sonsuz olanakların yeterince değerlendirildiğini söylemek kolay değil. Ancak bu ortalama yargının yanı sıra açıkhavada dünya standartlarında işler yaratılıyor. Bu işleri göstermek ve sayısal olarak artması için teşvik etmek gerekiyor. Amaçlarımızdan biri de; açıkhava mecrasında yapılan doğru ve yaratıcı işlerin A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması kanalıyla pazarlama sektörüne toplu biçimde göstermek.

25 Mayıs 2015 Pazartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılacak A Awards ödül törenine katılımınızı ve ödül alan açıkhava işleri ile gurur duymayı diliyoruz.

 Ayhan Tezcan

ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı